Frank Beckx wordt de nieuwe gedelegeerd bestuurder van Voka

De Raad van Bestuur van Voka, het Vlaams netwerk van ondernemingen, heeft vandaag Frank Beckx (44) benoemd tot nieuwe gedelegeerd bestuurder van Voka nationaal met ingang van 1 september 2025. Frank Beckx volgt Hans Maertens (62) op, die na 10 jaar de fakkel doorgeeft.

Beckx is momenteel directeur van het Kennis- en Lobbycentrum van Voka en was voorheen gedelegeerd bestuurder van essenscia Vlaanderen, de sectorfederatie van de chemie en life sciences. In de voorbije jaren heeft hij zich bij Voka geprofileerd als een gedreven en deskundige belangenbehartiger en bruggenbouwer met een uitgebreid netwerk en diepgaande vakkennis.

“In de afgelopen vier jaar heeft Frank met succes het Kennis- en Lobbycentrum geleid en de impact van Voka op het beleid stevig kracht bijgezet.” zegt Rudy Provoost, voorzitter van Voka. “Met Frank Beckx kiezen we voor een sterkhouder, die de vernieuwing en verjonging van Voka belichaamt en dankzij zijn veelzijdigheid en inzet uitstekend geplaatst is om ondernemend Vlaanderen te vertegenwoordigen.”

Frank Beckx: “Het is een grote eer om de verantwoordelijkheid van gedelegeerd bestuurder op te nemen en Voka als voortrekker van ondernemerschap en gangmaker van vooruitgang te mogen leiden. Ik kijk er met veel enthousiasme naar uit om met het centrale Voka-team en de Voka – Kamers van Koophandel de handen in elkaar te slaan en samen met beleidsmakers, partners en stakeholders de socio-economische uitdagingen van vandaag en morgen daadkrachtig aan te pakken.”

Voorzitter Rudy Provoost en huidig gedelegeerd bestuurder Hans Maertens zullen samen met Frank Beckx in de komende maanden voor een vlotte overdracht zorgen. De zoektocht naar een nieuwe directeur van het Kennis- en Lobbycentrum wordt opgestart.

Over Frank Beckx

Frank Beckx (Bree, 7 mei 1980) is sinds maart 2021 directeur van het Kennis- en Lobbycentrum van Voka.

Hij studeerde rechten aan de KU Leuven en startte zijn loopbaan in 2003 als adviseur en woordvoerder van de Vlaamse ministers Marino Keulen en Fientje Moerman, waar hij ervaring opdeed in beleid en communicatie.

In 2008 ging hij aan de slag bij essenscia, waar hij verschillende functies vervulde, waaronder woordvoerder en Head of Communication & Public Affairs. Van 2014 tot 2021 was hij gedelegeerd bestuurder van essenscia Vlaanderen.

Frank woont in Overijse met zijn vrouw en twee kinderen.

Eric Laureys

Eric Laureys

Woordvoerder, Voka vzw

 

 

Contacteer ons

Eric Laureys

Eric Laureys

Woordvoerder, Voka vzw

Alessandra Magnus

Alessandra Magnus

Projectmanager Communicatie, Voka vzw

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Voka vzw

Voka is het Vlaams netwerk van ondernemingen. Voka vertegenwoordigt meer dan 18.000 bedrijven in Vlaanderen en Brussel, goed voor 65% van de private werkgelegenheid, 70% van de toegevoegde waarde en 80% van de export.

Voka gelooft in ondernemerschap dat de hele maatschappij vooruithelpt. Samen zorgen wij dat ondernemerschap hier groeit en bloeit, omdat wij daar allemaal beter van worden. 

Voka is dé groeimotor van de durvers, de blijvers en de groeiers. Met onze 18.000 leden zijn wij samen het grootste ondernemersnetwerk van Vlaanderen.


Neem contact op met